BZV55-B56,115
Extended
Manufacturer
Nexperia
MFR.Part #
BZV55-B56,115
JLCPCB Part #
C550407
Package
SOD-80C
Description
-65℃~+200℃ 1 Independent 200Ω 500mW 50nA@39.2V 54.9V~57.1V 56V SOD-80C Zener Diodes ROHS