BZV55-B22,135
Extended
Manufacturer
Nexperia
MFR.Part #
BZV55-B22,135
JLCPCB Part #
C550394
Package
SOD-80C
Description
1 Independent 21.6V~22.4V 22V 500mW 50nA@15.4V 55Ω ±2% SOD-80C Zener Diodes ROHS