BZV55-B12,135
Extended
Manufacturer
Nexperia
MFR.Part #
BZV55-B12,135
JLCPCB Part #
C550390
Package
SOD-80C
Description
1 Independent 100nA@8V 11.8V~12.2V 12V 25Ω 500mW ±2% SOD-80C Zener Diodes ROHS