BZT52H-B16,115
Extended
Manufacturer
Nexperia
MFR.Part #
BZT52H-B16,115
JLCPCB Part #
C550323
Package
SOD-123F
Description
1 Independent 15.7V~16.3V 16V 20Ω 375mW 50nA@11.2V ±2% SOD-123F Zener Diodes ROHS