BZT52-C33J
Extended
Manufacturer
Nexperia
MFR.Part #
BZT52-C33J
JLCPCB Part #
C550274
Package
SOD-123
Description
1 Independent 31V~35V 33V 350mW 40Ω 50nA@23.1V SOD-123 Zener Diodes ROHS