BZT52-B62X
Extended
Manufacturer
Nexperia
MFR.Part #
BZT52-B62X
JLCPCB Part #
C550231
Package
SOD-123
Description
1 Independent 140Ω 50nA@43.4V 590mW 60.8V~63.2V 62V ±2% SOD-123 Zener Diodes ROHS