BZT52-B56J
Extended
Manufacturer
Nexperia
MFR.Part #
BZT52-B56J
JLCPCB Part #
C550224
Package
SOD-123
Description
1 Independent 120Ω 50nA@39.2V 54.9V~57.1V 56V 590mW ±2% SOD-123 Zener Diodes ROHS