BZT52-B51J
Extended
Manufacturer
Nexperia
MFR.Part #
BZT52-B51J
JLCPCB Part #
C550222
Package
SOD-123
Description
1 Independent 100Ω 50V~52V 50nA@35.7V 51V 590mW ±2% SOD-123 Zener Diodes ROHS