BZT52-B43J
Extended
Manufacturer
Nexperia
MFR.Part #
BZT52-B43J
JLCPCB Part #
C550214
Package
SOD-123
Description
1 Independent 42.1V~43.9V 43V 50nA@30.1V 590mW 80Ω SOD-123 Zener Diodes ROHS