BZT52-B36J
Extended
Manufacturer
Nexperia
MFR.Part #
BZT52-B36J
JLCPCB Part #
C550202
Package
SOD-123
Description
1 Independent 35.3V~36.7V 36V 50nA@25.2V 590mW 60Ω ±2% SOD-123 Zener Diodes ROHS