BZB84-B16,215
Extended
Manufacturer
Nexperia
MFR.Part #
BZB84-B16,215
JLCPCB Part #
C550086
Package
SOT-23
Description
1 Pair Common Anode 15.7V~16.3V 16V 300mW 40Ω 50nA@11.2V ±2% SOT-23 Zener Diodes ROHS