BUK9M52-40EX
Extended
Manufacturer
Nexperia
MFR.Part #
BUK9M52-40EX
JLCPCB Part #
C179363
Package
SOT-1210
Description
-55℃~+175℃ 1 N-channel 17.6A 2.1V 2nC@5V 31W 407pF 40V 52mΩ@5V 56pF 70pF N-Channel SOT-1210 MOSFETs ROHS