BUK98150-55A/CUF
Extended
Manufacturer
Nexperia
MFR.Part #
BUK98150-55A/CUF
JLCPCB Part #
C458219
Package
SOT-223
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 137mΩ@10V 2V 320pF 5.3nC@5V 5.5A 55V 8W SOT-223 MOSFETs ROHS