BUK9608-55A,118
Extended
Manufacturer
Nexperia
MFR.Part #
BUK9608-55A,118
JLCPCB Part #
C549953
Package
D2PAK
Description
-55℃~+175℃ 1 N-channel 1.5V 253W 4.551nF 500pF 55V 6.4mΩ@10V 75A 92nC@5V D2PAK MOSFETs ROHS