BUK92150-55A,118
Extended
Manufacturer
Nexperia
MFR.Part #
BUK92150-55A,118
JLCPCB Part #
C549937
Package
DPAK
Description
-55℃~+175℃ 1 N-channel 1.5V 11A 240pF 36W 40pF 55V 6nC@5V 97mΩ@10V DPAK MOSFETs ROHS