BUK7D36-60EX
Extended
Manufacturer
Nexperia
MFR.Part #
BUK7D36-60EX
JLCPCB Part #
C3288253
Package
DFN2020MD-6
Description
-55℃~+175℃ 1 N-channel 14A 14nC@10V 15W 36mΩ@10V 42pF 453pF 4V 60V 62pF N-Channel DFN2020MD-6 MOSFETs ROHS