BUK7516-55A,127
Extended
Manufacturer
Nexperia
MFR.Part #
BUK7516-55A,127
JLCPCB Part #
C6132878
Description
-55℃~+175℃ 1 N-channel 138W 16mΩ@10V 2.245nF@25V 4V 55V 65.7A TO-220AB MOSFETs ROHS