BUK6Y14-40P
Extended
Manufacturer
Nexperia
MFR.Part #
BUK6Y14-40P
JLCPCB Part #
C5291701
Package
SC-100
Description
-55℃~+175℃ 1 P-Channel 110W 11mΩ@10V 183pF 2.3nF 2V 40V 64A 64nC@10V SC-100 MOSFETs ROHS