BUK6D56-60EX
Extended
Manufacturer
Nexperia
MFR.Part #
BUK6D56-60EX
JLCPCB Part #
C549796
Package
DFN-6-MD(2x2)
Description
-55℃~+175℃ 1 N-channel 11A 12nC@10V 15W 2.7V 26pF 435pF 56mΩ@10V 60V DFN-6-MD(2x2) MOSFETs ROHS