BUK6D210-60EX
Extended
Manufacturer
Nexperia
MFR.Part #
BUK6D210-60EX
JLCPCB Part #
C549789
Package
DFN-6-MD(2x2)
Description
-55℃~+175℃ 1 N-channel 1.7V 110pF 11pF 15W 160mΩ@10V 3.8nC@10V 5.7A 60V DFN-6-MD(2x2) MOSFETs ROHS