BUK662R7-55C,118
Extended
Manufacturer
Nexperia
MFR.Part #
BUK662R7-55C,118
JLCPCB Part #
C549782
Package
D2PAK
Description
-55℃~+175℃ 1 N-channel 11.43nF 120A 146nC@5V 2.3V 2.3mΩ@10V 306W 55V 772pF D2PAK MOSFETs ROHS