BUK662R5-30C,118
Extended
Manufacturer
Nexperia
MFR.Part #
BUK662R5-30C,118
JLCPCB Part #
C17201529
Package
D2PAK
Description
-55℃~+175℃ 1 N-channel 1.1nF 100A 114nC@10V 2.8V@1mA 2.8mΩ@10V 204W 30V 6.96nF 740pF N-Channel D2PAK MOSFETs ROHS