BUK661R6-30C118
Extended
Manufacturer
Nexperia
MFR.Part #
BUK661R6-30C118
JLCPCB Part #
C3277496
Package
D2PAK
Description
-55℃~+175℃ 1 N-channel 1.486nF 1.6mΩ@10V 120A 14.964nF 2.8V 306W 30V 63nC@10V N-Channel D2PAK MOSFETs ROHS