BUK6228-55C,118
MFR.Part #
BUK6228-55C,118
JLCPCB Part #
C6132870
Package
DPAK
Description
-55℃~+175℃ 1 N-channel 1.34nF@25V 2.8V 20.2nC@10V 29mΩ@10V 31A 55V 60W DPAK MOSFETs ROHS