BUK6213-30C,118
MFR.Part #
BUK6213-30C,118
JLCPCB Part #
C6136017
Package
DPAK
Description
-55℃~+175℃@(Tj) 1.108nF@25V 14mΩ@10A,10V 19.5nC@10V 2.8V@1mA 30V 47A 60W N-Channel DPAK MOSFETs ROHS