BUK6209-30C,118
Extended
Manufacturer
Nexperia
MFR.Part #
BUK6209-30C,118
JLCPCB Part #
C6132868
Package
DPAK
Description
-55℃~+175℃ 1 N-channel 1.76nF@25V 2.8V 30.5nC@10V 30V 50A 80W 9.8mΩ@10V DPAK MOSFETs ROHS