74AHCT1G79GW-Q100H
MFR.Part #
74AHCT1G79GW-Q100H
JLCPCB Part #
C554591
Package
TSSOP-5-1.3mm
Description
-40℃~+125℃ 1 1 10pF 2ns 3ns 4.5V~5.5V 40uA 5ns@5V,15pF 74AHCT Series 8mA 8mA 90MHz D-Type Rising Edge TSSOP-5-1.3mm Flip Flops ROHS