74ABT20PW,118
MFR.Part #
74ABT20PW,118
JLCPCB Part #
C554164
Package
TSSOP-14
Description
-40℃~+85℃ 15mA 2 2.5V 20mA 2V 3.9ns@5V,50pF 4 4.5V~5.5V 500mV 50uA 74ABT 800mV NAND Gate TSSOP-14 Logic Gates ROHS