NX6008NBKSX
Extended
Manufacturer
Nexperia
MFR.Part #
NX6008NBKSX
JLCPCB Part #
C3291378
Package
TSSOP-6
Description
-55℃~+150℃ 1.3W 2 N-Channel 2.7Ω@4.5V 220mA 27pF 2pF 3pF 60V 700pC@4.5V 900mV N-Channel TSSOP-6 MOSFETs ROHS