BZT52C68
Extended
Manufacturer
NH
MFR.Part #
BZT52C68
JLCPCB Part #
C7427990
Package
SOD-123
Description
1 Independent 1.6kΩ 100nA 240Ω 500mW 64.6V~71.4V 68V SOD-123 Zener Diodes ROHS