BZT52C5V6
Extended
Manufacturer
NH
MFR.Part #
BZT52C5V6
JLCPCB Part #
C7427988
Package
SOD-123
Description
1 Independent 1uA 400Ω 40Ω 5.32V~5.88V 5.6V 500mW SOD-123 Zener Diodes ROHS