BZT52C33
Extended
Manufacturer
NH
MFR.Part #
BZT52C33
JLCPCB Part #
C7427975
Package
SOD-123
Description
1 Independent 100nA 31.35V~34.65V 325Ω 33V 500mW 80Ω SOD-123 Zener Diodes ROHS