BZT52B20
Extended
Manufacturer
NH
MFR.Part #
BZT52B20
JLCPCB Part #
C7427940
Package
SOD-123
Description
1 Independent 100nA 19.6V~20.4V 20V 225Ω 500mW 55Ω SOD-123 Zener Diodes ROHS