BZT52B18
Extended
Manufacturer
NH
MFR.Part #
BZT52B18
JLCPCB Part #
C7427939
Package
SOD-123
Description
1 Independent 100nA 17.64V~18.36V 18V 225Ω 45Ω 500mW SOD-123 Zener Diodes ROHS