NCP21XW223J03RA
Extended
Manufacturer
Murata Electronics
MFR.Part #
NCP21XW223J03RA
JLCPCB Part #
C91640
Package
0805
Description
-40℃~+125℃ 1.25mm 200mW 22kΩ 2mW/℃ 2mm 300uA 3950K 3987K 3998K ±3% ±5% 0805 NTC Thermistors ROHS