NCP18XW472J03RB
Extended
Manufacturer
Murata Electronics
MFR.Part #
NCP18XW472J03RB
JLCPCB Part #
C17666673
Package
0603
Description
-40℃~+125℃ 0.8mm 0.8mm 1.6mm 100mW 146uA 3950K 3987K 3998K 3mW/℃ 4.7kΩ ±3% ±5% 0603 NTC Thermistors ROHS