MYMGK1R820FRSR-H
Extended
Manufacturer
Murata Electronics
MFR.Part #
MYMGK1R820FRSR-H
JLCPCB Part #
C6121957
Package
SMD,10.5x9mm
Description
-40℃~+105℃ 1 10.5mm 100mA 20A 4.5V~8V 5.6mm 5000uF 500kHz 700mV~1.8V 89.2% 9mm Buck Short Circuit Protection、Overheat protection、Over Current Protection、Overvoltage protection、Under Voltage Protection、Automatic fault recovery、Programmable output voltage ±3% SMD,10.5x9mm DC-DC Power Modules ROHS