PIC16C55T-HS/SO
MFR.Part #
PIC16C55T-HS/SO
JLCPCB Part #
C629472
Package
SOIC-28-300mil
Description
0℃~+70℃ 20 20MHz 24Byte 4.5V~5.5V 768Byte 8 Bit External OTP PIC SOIC-28-300mil Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS