MCP4561-104E/MS
MFR.Part #
MCP4561-104E/MS
JLCPCB Part #
C148005
Description
-40℃~+125℃ 1 1.8V~5.5V 100kHz 100kΩ 150ppm/℃ 2.5uA 257 EEPROM I2C ±20% MSOP-8 Digital Potentiometers ROHS