SMDJ8.5CA
Extended
Manufacturer
Meritek
MFR.Part #
SMDJ8.5CA
JLCPCB Part #
C3711426
Package
DO-214AB(SMC)
Description
-55℃~+150℃ 14.4V 208.33A 3kW 50uA 8.5V 9.44V TVS DO-214AB(SMC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS