SMCJ85CA
Extended
Manufacturer
Meritek
MFR.Part #
SMCJ85CA
JLCPCB Part #
C3720270
Package
DO-214AB(SMC)
Description
-55℃~+150℃ 1.5kW 10.95A 137V 5uA 85V 94.4V TVS DO-214AB(SMC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD)