SMCJ58CA
Extended
Manufacturer
Meritek
MFR.Part #
SMCJ58CA
JLCPCB Part #
C3720434
Package
DO-214AB(SMC)
Description
-55℃~+150℃ 1.5kW 16.03A 58V 5uA 64.4V 93.6V TVS DO-214AB(SMC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD)