SMCJ350CA
Extended
Manufacturer
Meritek
MFR.Part #
SMCJ350CA
JLCPCB Part #
C3717770
Package
DO-214AB(SMC)
Description
-55℃~+150℃ 1.5kW 2.6A 350V 391V 567V Bidirectional TVS DO-214AB(SMC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS