SMCJ250A
Extended
Manufacturer
Meritek
MFR.Part #
SMCJ250A
JLCPCB Part #
C3720241
Package
DO-214AB(SMC)
Description
-55℃~+150℃ 1.5kW 250V 279V 3.7A 405V TVS Unidirectional DO-214AB(SMC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD)