SMCJ24CA
Extended
Manufacturer
Meritek
MFR.Part #
SMCJ24CA
JLCPCB Part #
C3719596
Package
DO-214AB(SMC)
Description
-55℃~+150℃ 1.5kW 24V 26.7V 38.56A 38.9V Bidirectional TVS DO-214AB(SMC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD)