SMCJ12CA
Extended
Manufacturer
Meritek
MFR.Part #
SMCJ12CA
JLCPCB Part #
C3720671
Package
DO-214AB(SMC)
Description
-55℃~+150℃ 1.5kW 12V 13.3V 19.9V 5uA 75.38A TVS DO-214AB(SMC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD)