SMBJ54CA
Extended
Manufacturer
Meritek
MFR.Part #
SMBJ54CA
JLCPCB Part #
C3720652
Package
DO-214AA(SMB)
Description
-55℃~+150℃ 54V 6.89A 600W 60V 87.1V Bidirectional TVS DO-214AA(SMB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD)