SMBJ16CA
Extended
Manufacturer
Meritek
MFR.Part #
SMBJ16CA
JLCPCB Part #
C3720084
Package
DO-214AA(SMB)
Description
16V 17.8V 23.08A 26V 600W TVS DO-214AA(SMB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD)