CR251R40F
Extended
Manufacturer
Meritek
MFR.Part #
CR251R40F
JLCPCB Part #
C3912799
Package
0201
Description
-200ppm/℃~+400ppm/℃ -55℃~+155℃ 1.4Ω 50mW Thick Film Resistor ±1% 0201 Chip Resistor - Surface Mount ROHS