CR0140R2F
Extended
Manufacturer
Meritek
MFR.Part #
CR0140R2F
JLCPCB Part #
C5602168
Package
2512
Description
-55℃~+155℃ 1W 40.2Ω Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 2512 Chip Resistor - Surface Mount ROHS